۱۱ آبان، ۱۳۸۸

ویروس آنفولانزا (خوکی)در بیمارستانها قربانی می گیرد

بنابه گزارشات رسیده از بیمارستانهای مختلف تهران تعداد بیماران مبتلا به ویروس آنفولانزای مشکوک ( پ ا : به احتمال بسيار منظور آنفولانزای خوکی است) در طی روزهای گذشته افزایش یافته است ودر چند مورد منجر به فوت بیماران مبتلا به آن شده است.
از چند روز گذشته تعداد بیمارانی که مبتلا به ویروس آنفولانز هستند به نحوی بی سابقه ای افزایش یافته است که در مواردی تعداد زیادی در اورژانس بیمارستانها بستری شده اند.یکی از بیمارستانهای که در حال حاضر تعداد زیادی بیمار مبتلا به ویروس آنفولانزا در بخشهای اورژانس آن بستری شده اند بیمارستان هزار تخت خوابه (خمینی) تهران می باشد.
بیماران مبتلا به این ویروس درکنار سایر بیماران بستری می شوند و مکانی برای ایزوله کردن این بیماران تخصیص  داه نشده است واین مسئله باعث ابتلای سایر بیماران شده است.بیماران مبتلا به این ویروس حتی در کنار زنان باردار در بخش اورژانس بستری می شوند.
تا به حال فقط در بیمارستان هزار تخته خواب  (خمینی) که یکی از بزرگترین بیمارستانهای تهران است چند نفر مبتلا به ویروس آنفولانزا فوت کرده اند.
هنوز نوع ویروس آنفولانزا مشخص و یا اعلام  نشده است . پرسنل بیمارستان فاقد وسائل حفاظتی لازم هستند و در معرض خطر جدی هستند.این در حالی است که گزارشهای متعددی از شیوع نوع  آنفولانزای خوکی در ایران وجود دارد. پرسنل اکثر بیمارستانها  آموزش لازم و اقدامات پیشگیرانه  برای مقابله با این ویروس را نیافته اند و این مسئله در سکوت پیش برده می شود.
همچنین در رسانه های دولتی برنامه های آموزشی  لازم برای تشرح و مقابله با این نوع ویروس اختصاص داده نمی شود. این درحالی که بهداشت جهانی چندین بار در این مورد هشدار جهانی  داده است.


0 comments:

ارسال یک نظر